انواع مختلف ویزا در سیستم قانونی کشور برزیل

خطا
  • The page you are trying to access does not exist.

انواع مختلف ویزا در سیستم قانونی کشور برزیل

در این مقاله سعی نمودهایم که انواع مختلف ویزاهای کشور برزیل را برای شما عزیزان معرفی نماییم، امید است که اطلاعات زیر برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید واقع گردد. در مقالات بعدی سعی خواهد شد که سیستمهای مختلف مهاجرتی و زندگی در کشور برزیل را برای شما عزیزان توضیح دهیم. لطفاً سئوالات خود را از طریق فرم مشاوره بخش مهاجرت و یا از طریق ای-میل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای اینجانب ارسال نمایید.

بر طبق قانون شماره: ۸۱/۸۶.۷۱۵ ، تبصره شماره ۱ و ۲، یک شهروند خارجی میتواند با داشتن یکی از ویزاهای ذکر شده در زیر، به کشور برزیل سفر کرده و مدت زمان مشخصی را در کشور برزیل اقامت داشته باشد:

۱) ویزای ترانزیت (گذری): این نوع ویزا شامل افراد خارجی میباشد که به دلیل سفر خود نیاز دارند که از خاک برزیل گذر کنند. این ویزا میتواند برای مدت حداقل ۱ روز و حداکثر ۱۰ روز اعتبار داشته باشد و در مدت زمان اعتبار نیز فقط ۱ بار اجازه ورود و خروج به خاک برزیل داده میشود.

حداکثر مدت اقامت در برزیل با ویزای ترانزیت میتواند از ۱ تا ۱۰ روزباشد

۲) ویزای توریستی (گردشگری): این نوع ویزا شامل افراد خارجی میشود که قصد بازدید اقوام و آشنایان و یا به منظور تفریح و گردشگری به کشور برزیل سفرمیکنند. حداکثر مدت اعتبار مندرج در این نوع ویزا ۹۰ روز یعنی ۳ ماه می باشدکه فرد میتواند قبل از پایان اعتبار ۹۰ روزه، شخصا ویزای خود را برای ۹۰ روز دیگرتمدید کند. تمدید ویزا در دفاتر پلیس فدرال قابل انجام و پیگیری میباشد.

نکته: فرد خارجی با داشتن این نوع ویزا (توریستی) قادر به فعالیتهای اجتماعی مانند تحصیل، اشتغال و دیگر موارد نمیباشد و فقط مجاز به اقامت در خاک برزیل به صورت گردشگر میباشد و بعد از اتمام ۲ دوره ۹۰ روزه یعنی ۱۸۰ روز (۶ ماه)میبایست خاک برزیل را ترک کرده و از کشور خارج شود.

حداکثر مدت اقامت در برزیل با ویزای توریستی ۶ ماه (۱۸۰ روز) میباشد

۳) ویزای موقت: که دارای حالات مختلف زیر میباشد:

۳-۱: سفرهای فرهنگی و تحقیقاتی: که شامل حال محققین و پژوهشگران میشود. حداکثر مدت اقامت ۲ سال میباشد و تمدید مجدد برای ۲ سال دیگر نیز امکانپذیر است.

۳-۲: سفرهای تجاری و بازرگانی: شامل حال سرمایهگذاران و افرادی میشود که به قصد ایجاد امور تجاری و بازرگانی وارد برزیل میشوند. حداکثر مدت اقامت ۵ سال می باشد که البته مدت زمان ویزا بستگی به کشور مبداً و ملیت فرد خارجی دارد.

۳-۳: سفر هنرمندان و ورزشکاران: شامل حال فعالین بخش هنری و ورزشکاران میشود. حداکثر مدت اقامت ۹۰ روز میباشد که قابل تمدید برای ۹۰ روز دیگر نیز میباشد.

۳-۴: سفرهای دانشجویی: این نوع ویزا برای دانشجویان جهت اشتغال در مقاطع مختلف تحصیلی صادر میشود و مدت زمان اعتبار این نوع ویزا تا پایان مدت تحصیل میباشد. دارندگان این ویزا فقط مجاز به امور تحصیلی و آموزشی میباشند.

۳-۵: سفرهای شغلی و کاری: شامل حال افرادی میشود که به منظور همکاری و فعالیت در شرکت دولتی و یا خصوصی قصد سفر به برزیل را دارند. حداکثر زمان اقامت ۲ سال میباشد که قابل تمدید برای ۲ سال دیگر نیز میباشد.

۳-۶: سفرهای رسانهای: این نوع ویزا برای فعالین بخش خبری، رادیو و تلویزیون میباشد که جهت فعالیت در کشور برزیل ساکن میشوند. حداکثر مدت زمان این ویزا با قابلیت تمدید نهایتا ۴ سال میباشد.

۳-۷: امور دینی و تبلیغاتی: این نوع ویزا مربوط به افرادی میباشد که به قصد امور دینی و تبلیغات توسط مراکز دینی به کشور برزیل دعوت شده و به فعالیتهای دینی و پرورشی مشغول میشوند. حداکثر مدت اقامت در برزیل برای این افراد با قابلیت تمدید ویزا ۱ سال میباشد.

۴) ویزای اقامت دائم: این نوع ویزا با هدف مهاجرت برای افراد خارجی صادر میگردد. مدارک و شرایط برای دریافت این نوع ویزا بسته به کشور مبدأ و ملیت شخص درخواست کننده، متفاوت میباشد که تمامی مراحل و راهنماییهای اولیه توسط سفارتخانههای برزیل در کشورهای مختلف ارائه میگردد.

نکته: باید توجه داشت که این نوع ویزا، از نوع ویزای دائم میباشد و نباید آن را با شهروندی و ملیت برزیلی اشتباه گرفت. فرد خارجی با داشتن این نوع ویزا، بدون در نظر گرفتن محدوده زمانی، مجاز به زندگی و فعالیتهای اجتماعی و کاری در برزیل میباشد، ولی این فرد شهروند برزیل نمیباشد.

۵) ویزای مأموریتی دیپلماتیک: همانطور که از اسمش پیداست، این نوع ویزا فقط برای سفرهای دیپلماتی مقامات سیاسی که عازم کشور برزیل هستند صادر میگردد. حداکثر زمان این نوع ویزا برابر با مدت زمان مأموریت فرد دیپلمات در خاک برزیل میباشد.

۶) ویزای دیپلماتیک: این نوع ویزا فقط جهت اقامت موقت کارکان سفارتهای خارجی در کشور برزیل صادر میگردد و حداکثر مدت زمان مجاز آن برابر با زمان مأموریت فرد دیپلمات در خاک برزیل میباشد.

شما اینجا هستید: خانه خدمات ما مهاجرت انواع مختلف ویزا در سیستم قانونی کشور برزیل