کد CPF در برزیل برای انجام امور اداری و اقتصادی

خطا
  • The page you are trying to access does not exist.

کد CPF در برزیل برای انجام امور اداری و اقتصادی

CPF مخفف Cadastro de Pessoas Físicas به معنای ثبت اشخاص حقیقی، کد شناسایی میباشد که هر فرد برای انجام امور اقتصادی در کشور برزیل همانند: امور بانکی، خرید و فروش، امور مسافرتی، امور مخابراتی، ثبت شرکت وبه آن نیاز دارد و بیانگر هویت دارنده آن در امور اداری در کشور برزیل میباشد. لازم به ذکر می باشد که کارت CPF تنها برای شناسایی فردی در برزیل اعتبار دارد و داشتن این کارت برای افراد خارجی به معنی داشتن ملیت و یا اقامت کشور برزیل نمیباشد.

تمامی شهروندان برزیلی دارای این کد شناسایی هستند و همچنین مهاجران و تمامی افراد خارجی که در کشور برزیل به عنوان دانشجو، تاجر و یا هر دلیل دیگری ساکن هستند باید دارای این کد شناسایی ملی باشند. این کد برای توریستها صادر نمیشود و لازم نمیباشد.

حال شاید سئوال شود که چگونه و از کجا میتوانیم این کد شناسایی را دریافت نماییم. برای دریافت کد شناسایی اختصاصی خود در برزیل حتماً باید شما در پاسپورت خود ویزای معتبر کشور برزیل را دارا باشید. به نزدیکترین دفتر پستی (کورئو) در محل زندگی خود مراجعه نمایید و دقت داشته باشید که حتماً باید پاسپورت و همچنین مدرکی دال بر محل سکونت مانند فاکتور آب، برق یا تلفن جهت ارائه به دفتر پستی همراهتان باشد. پس از ارائه تمامی اطلاعات و مشخصات خود به کارمند دفتر پستی، هزینه ای در حدود ۵/۷ رئال باید پرداخت نمایید و سپس رسیدی دریافت مینمایید که کد شناسایی شما در سیستم بر روی آن ثبت گردیده است. به صورت عادی بعد از گذشت ۴ الی ۵ روز، کارت ملی شما به آدرسی که شما در زمان ثبت نام اعلام نمودهاید تحویل داده خواهد شد، در صورت تأخیر در دریافت، باید همراه با رسید ذکر شده که کد شما در سیستم در آن ثبت گردیده به دفتر مرکزی Receita Federal مراجعه نمایید و کارت CPF خود را درخواست نمایید

کارت CPF تا سال ۲۰۱۰ به صورت کارت مغناطیسی آبی رنگ برای افراد صادر میگردید، ولی از شروع سال ۲۰۱۱ دیگر این کارت ها صادر نمیشود و فقط به شما کد CPF ارائه می گردد. بر طبق سیستم جدید کارتهای CPF در کشور برزیل، سری جدید کارتهای شناسایی هوشمند دارای حافظه میباشد که در یک کارت تمامی اطلاعات فردی مانند: شماره ملی، مشخصات فیزیکی ودر این کارتهای هوشمند گنجانده خواهد شد. به همین دلیل دیگر برای CPF کارت های آبی رنگ صادر نمیشود.

آدرس وبسایت اداره پست: www.correios.com.br

آدرس وبسایت اداره ثبت احوال: www.receita.fazenda.gov.br

شما اینجا هستید: خانه خدمات ما مهاجرت کد CPF در برزیل برای انجام امور اداری و اقتصادی